P.U.W. Akpol sp. z o.o. - sklepy dziecięce, dytrybutor artykułów dziecięcych
Adres:
Jaśkowa Dolina 84
80-286 Gdańsk

KIDFIX SL SICT™ jest jednym z trzech fotelików które zwyciężyły w testach StiWa. Foteliki Britax Römer KING II ATS™ oraz KIDFIX SL SICT™ zostały otrzymały końcową ocenę „dobrą”

 

Drodzy Eksperci,

jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że fotelik KIDFIX SL SICT™ dostał ocenę ogólną 1.8 a nasz KING II ATS™ otrzymał ocenę 2.5 w najnowszym teście Stiftung Warentest. Otrzymane oceny dały im obu wynik „dobry” a wynik KIDFIX SL SICT™ uczynił go najlepiej ocenionym fotelikiem w całym teście.

 

Najlepsze wyniki zostały opublikowane na stronie Stiftung Warentest 26.05.2015 i mogą być pobrane po dokonaniu opłaty. Wyniki pojawią się również w czerwcu w magazynie Stiftung Warentests oraz w magazynie ADAC.

 

Wersja online Stiftung Warentest

https://www.test.de/Autokindersitze-im-Test-1806826-tabelle/sitzeneue/?start=1

 

Wersja online ADAC

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

 

Stiftung Waarentests jest największą organizacją konsumencką w Niemczech. We współpracy z ADAC dwa razy do roku testuje najnowsze modele fotelików dziecięcych. Wyniki są publikowane w maju i pod koniec listopada. W majowych testach sprawdzono 23 modele fotelików samochodowych wyprodukowane przez 13 marek.

ADAC jest największym stowarzyszeniem samochodowym w Europie, posiadającym ponad 18 milionów członków. Wyniki testów samochodowych jakie wykonują są wykorzystywane w testach innych stowarzyszeń takich jak Stiftung Warentest (Niemcy), Wchich? (UK), Que Choisir (France), AutoLitto (Finlandia), Vi Föräldrar TEST Magazine (Swecja), RACE (Hiszpania) oraz dla innych organizacji konsumenckich w Europie.

 

Wyniki testu  KIDFIX SL SICT

Bezpieczeństwo – 1.7 dobry

Uderzenie od frontu: dobry

Uderzenie boczne: bardzo dobry

Obsługa: 1.8 dobry

Ergonomia 2.0 dobry

Materiały szkodliwe: 1.0 bardzo dobry

Ocena ogólna 1.8 dobry

 

Wyniki testu  KING II ATS

Bezpieczeństwo: 3.0 – satysfakcjonujący

Uderzenie od frontu – zadowalający

Uderzenie boczne – dobre

Obsługa: 1.7 dobre

Ergonomia: 1.8 dobre

Materiały szkodliwe: 1.0 bardzo dobre

Ogólna ocena 2,5 dobry

 

Fotelik Britax Römer KIDFIX SL SICT™ otrzymał ogólną ocenę 1.8 (dobrą) i wraz z 2 innymi modelami fotelików został ogłoszony zwycięzcą testu. Fotelik KIDFIX SL SICT™ miał bardzo dobre wyniki w testach uderzenia bocznego dzięki innowacyjnej technologii SICT™ (Side Impact Cushioning Technology). W tej kategorii fotelików rodzice poświęcają mniej czasu i energii na poszukiwania odpowiedniego fotelika dlatego kupując fotelik firmy Britax Römer™ rodzice mogą mieć pewność, że wybrali fotelik osiągający najwyższe wyniki w testach.

 

KING II ATS™ należy do popularnej na świecie rodziny fotelików KING – przeszło 2 miliony sprzedanych egzemplarzy zapewniają bezpieczeństwo dzieciom na drodze od ponad 25 lat. King II ATS to najnowszy fotelik w rodzinie. W grupie 1 fotelików z pasami, zgodnie z najnowszą metodologią testów jako jedyny otrzymał końcową ocenę „dobry”. Wyniki testów pokazały również wielką zaletę systemu kontroli napięcia pasów ATS. ADAC stwierdziło, że dzięki niemu ryzyko związane ze źle zapiętymi lub poluzowanymi pasami praktycznie nie ma prawa wystąpić.

 

Firma Britax Römer™ jest jednym z czołowych producentów fotelików samochodowych na świecie. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i realizowanej od lat idei podniesienia bezpieczeństwa dzieci na drogach produkowane przez firmę foteliki otrzymują zawsze wysokie noty od specjalistów z branży dziecięcej. Portfolio firmy ukształtowały oprócz bezpieczeństwa również potrzeby klientów. Priorytetem jest wyprodukowanie fotelika bezpiecznego, wysokiej jakości, zgodnego z potrzebami rodziców a dopiero potem koncentracja na uzyskaniu dobrego wyniku w testach. Zmiany w protokole przeprowadzania testów pokazują jednak ponownie skupienie firmy Britax Römer™ wokół przekraczania granic w zapewnianiu bezpieczeństwa.